ÇÖZÜMLERİMİZ

Kurumlara Yönelik Çözümlerimiz

İnternet kullanımının vazgeçilmezliği, internet üzerinden gelebilecek sanal saldırılara karşı güvenliği, ayrıca iş akışlarının sanal ortama taşınması da veri güvenliğini ön plana çıkarmıştır. Şirket içerisindeki internet kullanımı ve vazgeçilmezlik, kullanıcıların sadece iş için değil kişisel ve eğlence amaçlı olarak da internette vakit geçirmelerine neden olmuş, iş performansını önemli ölçüde azaltmıştır.

 

5651 sayılı yasa gereği sadece hotel müşterilerinin değil, aynı zamanda çalışanlarında loglanması gerekmektedir. ŞafakLog ürünleri hem çalışan hemde hotel müşterisi tarafındaki çözümlerini tek bir sistem altında birleştirerek müşteriye ekonomik ve güvenli sistem kazandırmaktadır. Yapılan ayarlamalar ile hotel müşterisi tarafındaki bir kullanıcının çalışan networkündeki bir cihazı görmemesi sağlanmaktadır.

 

5651 sayılı yasa gereği hastanede kalan hastaların özellikle dış dünya ile bağlantılarının tamamen kopmaması için internet hizmeti verilmesi bir çok hastanede yaygınlaşmaya başlamıştır. Tabiki bu hizmeti hastanelerin yasaya uygun bir kimlik kontrolü ile vermesi gerekir. Hastanelerde özellikle Tc kimlik doğrulama modülü ile nvi.gov.tr üzerinden arka planda doğrulama yapılarak otomatik olarak internete çıkma sağlanmaktadır. İsternirse sms modülü ile kullanıcı ismi ve şifreler kişinin telefonuna  sms olarak gönderilmektedir.

 

ŞafakLog Güvenlik Sistemi ile birlikte; öğrencilerin kötü içerikli sitelere girmesi engellenmektedir.

 

Öğrenciler arasında adil internet kullanımını sağlamak amacı ile öğrencilere kişi başına download ve upload hız sınırı belirlenerek internetin adil bir şeklide kullanımı sağlanmaktadır.

 

Öğrenci sayısı fazla olan yurtlarda tek bir adsl hattı ile internete hızı yavaş olmaktadır. Fiber hattın maliyetini karşılamak istemeyen yurtlarda birden fazla internet hattı birleştirerek öğrencilere internet kullanım hızı maksimum düzeyde verilmektedir. Örneğin 3 adet 8 mbit interneti olan bir yerde bu hatların birleştirilmesi sonucu 24 mbit' e kadar internet hızına ulaşılabilmektedir. Hemde var olan hatlardan birinin çalışmaması durumunda diğer hatlardan internet çıkışını yönlendirilebilmektedir.

 

Müşteri sayısı sayısı fazla olan resteurant ve cafalerde tek bir adsl hattı ile internete hızı yavaş olmaktadır. Fiber hattın maliyetini karşılamak istemeyen yurtlarda birden fazla internet hattı birleştirerek öğrencilere internet kullanım hızı maksimum düzeyde verilmektedir. Örneğin 3 adet 8 mbit interneti olan bir yerde bu hatların birleştirilmesi sonucu 24 mbit' e kadar internet hızına ulaşılabilmektedir. Hemde var olan hatlardan birinin çalışmaması durumunda diğer hatlardan internet çıkışını yönlendirilebilmektedir.

 

ŞafakLog Güvenlik çözümleri ile sizi dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı korumanın yanında, Url filtreleme ve Proxy özellikleri sayesinde internet kullanımını kullanıcı ve grup bazlı sınırlandırarak çalışanlarınızın internette geçirdikleri vakit kaybını en aza indiriyoruz.